۶ راهکار برای اینکه در کسب و کارت درجا نزنی

همه ما این تجربه رو داریم‌که در میانه راه ناگهان خسته میشیم، به خودمون میگیم که این همه تلاش برای رسیدن به این سطح موقعیت و یا درآمد بوده؟
از خودمون میپرسیم ارزشش رو داره این همه وقت بگذاریم یا نه ؟ و  بینهایت احساس نا امیدی میکنیم. دراین مواقع، ابتدا کمی به ذهنتون استراحت بدید و بعد بر ید سراغ رفع مشکل.
طبق تجربه، میخوام ۶ راهکار بهتون معرفی کنم که این احساسات رو از خودتون دور کنید و با کسب نتیجه بهتر، دوباره در مسیر درست قرار بگیرید:
۱. تحلیل رقبا
برو سراغ رقبات. ببین اون ها چه کاری رو خیلی خوب و حرفه‌ای انجام میدند و بازخورد خوبی هم می‌گیرند و تو توانایی اش رو داری که اون کار رو، با کمی تغییر به مدل خودت دربیاری و انجامش بدی و یا اینکه رویِ نقاطِ ضعف یا نقاطِ کمتر دیده شد در کار رقبات تمرکز کن  و ببین تمرکزِ بر اون نقاط میتونه سکوی پرتاب بیزینست باشه؟
تو تحلیل رقبا یه نکته ای  اهمیت داره و اونم اینه که به جایِ ایده گرفتن و رشد،  تو کارشون غرق نشی و تحلیلِ تو منجر به تقلید و یا یا دیدن سطح پیشرفتشون؛از پا گذاشتن تو اون مسیر نترسی و ناامید نشی.
۲. مزیت رقابتیت رو پیدا کن
از خودت خیلی جدی در مورد مزیت رقباتیت بپرس! بپرس که چرا وارد این بازار شدی؟ دلیلِ تفاوتت با بقیه از نظر خودت چیه؟ دلیل تفاوتت با بقیه از نظر مشتری هات چیه؟ و بیش از پیش، روی مزیت رقابتیت، مانور بده.
۳. ارتباطت با مشتری هات رو در یک چارچوب مشخص حفظ کن
شک نکن که حفظ مشتری قبلی، بسیار کم هزینه تر از جذب مشتری جدیده. کافیه ارتباطت رو با مشتری سابقت حفظ کنی و براش دوره ای شرایطی رو در نظر بگیری که متفاوت از شرایطِ بقیه باشه و حس کنه طرز برخورد و قوانین شما با اون، صمیمانه تر از مشتری جدیده و آپشن هایی رو داره که مختص به اون هستش.
۴. نیازهای جدید مشتری هات  که در راستای بیزینست هستند را کشف کن
هیچوقت کور کورانه جلو نرو.اگر امروز از یک مسیری  نتیجه مثبت گرفتی، به این معنی نیست که فردا هم همان مسیر شمارو به مقصد درست می‌رسونه. دائم از نیازهای جدید مخاطبت پرس و جو کن و خودت این نیازها رو کشف کن و دنبال راه حلی باش که با امکانات بیزینست،  بتونی این نیاز رو رفع کنی
۵. به روش صحیح، پکیج ببند
پکیج بستن، یکی از راه های فوق العاده برای افزایش فروش است. شما با پک بستن صحیح، یاد میگیرید میتونید قیمت را به صرفه تر ( از دید مشتری) اعلام کنید، نیاز ایجاد کنید و پاسخ گویِ این نیاز ایجاد شده باشید.
۶. آموزش ببین
آموزش دیدن به هیچ وجه هزینه نیست و صرفا سرمایه گذاری محسوب میشود و مطمئن باشید یادگیری که با به کارگیری همراه باشه، چندبرابر هزینه رو به شما برمیگردونه. پس آموزش ببینید و در اسرع وقت، به صورت عملی اجراش کنید